DZIAŁANIA EKOLOGICZNE W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

1) "KU PAMIĘCI"

Wykonanie ekologicznego wieńca przez najstarsze grupy przedszkolne i złożenie go w wybranym miejscu pamięci na Woli.
miejsce pamięci 1  miejsce pamięci 2

2) PTASIA CHOINKA - ZIMOWA STOŁÓWKA DLA PTAKÓW

Przygotowanie i zawieszenie na gałązkach w ogródkach przedszkolnych ptasich przysmaków m.in. słoninki, kostki smalcu wypełnionej ziarenkami oraz "siateczkowych bombek" wypełnionych orzechami , ziarnami zbóż, słonecznikiem. Obserwacja ptaków w ich naturalnym środowisku.

Ptasia choinka

3) PACHNĄCA, ZDROWA I KOLOROWA CHOINKA

Samodzielne wykonanie ekologicznych i zdrowych ozdób choinkowych np. pierniki, suszone pomarańcze, ozdoby cynamonowe, zawieszenie ich na choince w holu przedszkola (lub salach) oraz w Urzedzie Dzielnicy Wola m. st. Warszawy.

Choinka z eko ozdobami

4) KOLOROWE LAMPIONY

Wykonanie lampionów ze słoików różnej wielkości.
lampion

5) EKOLOGICZNE KARMNIKI

Wykonanie karmników przez dzieci i zawieszenie ich w ogrodzie przedszkolnym.

karmniki

6) ZIMOWY SPACER PO EKOSYSTEMIE

Spacer w najbliższej okolicy do lasu, parku itp., obserwacje przyrodnicze.

7) POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ

Zaprezentowanie strojów przygotowanych we współpracy z rodzicami z różnych materiałów przeznaczonych do recyklingu.

POKAZ MODY EKO

8) DRUGIE ŻYCIE PRZEDSZKOLNYCH ZABAWEK

Propagowanie idei ZERO WASTE, naprawa zepsutych zabawek, podarowanie im drugiego życia.
drugie życie zabawek

9) EKO-GRA

Dzielnicowy konkurs plastyczno - konstrukcyjny. Przygotowanie gry planszowej z materiałów ekologicznych lub surowców wtórnych.
Eko Gra

10) EKOLOGICZNY STROIK

Przygotowanie przez dzieci ekologicznego stroika świątecznego do wystroju przedszkola.

stroik1

stroik 2

11) GODZINA DLA ZIEMI

Wykonanie plakatu zachęcającego do wzięcia udziału w akcji "Godzina dla Ziemi", który przypada 26 marca o 20:30. Tego dnia na 60 minut w symbolicznym geście troski o planetę rzesze ludzi, miast i instytucji wygaszają światła.

Godzina dla ziemi

12) WYMIANA ZABAWKOWA

Zorganizowanie stoiska na wymianę zabawek dla dzieci.

13) PLAKAT DLA ZIEMI

Wykonanie plakatu techniką dowolną z okazji Światowego Dnia Ziemi, wyeksponowanie go w holu przedszkola.

14) DZIEŃ ZIEMI

Sadzenie roślin w ogrodzie, szklarniach i kącikach przrody, tworzenie zielników.

15) TYDZIEŃ Z EKO - WOLINKĄ

Tydzień zabaw ekologicznychj realizowanych w najstarszej grupie przedszkolnej.